To były akacje

spektakl powarsztatowy - grupa teatralna Połowisko


Każdy z nas nosi w sobie jakąś historię. Opowieść. Tajemnicę. Każdy próbuje ją w sobie usłyszeć. I jak najszybciej zagłuszyć. Czasem zatańczyć, czasem zakrzyczeć, czasem zamilczeć, czasem zaszczekać, czasem zabiegać, czasem zafarbować, czasem zaśmiać. Czasem zamieść pod dywan. Najtrudniej jest ją wypowiedzieć. 


Spektakl, który powstał z naszych rozmów, listów, wspomnień, ale też z naszych rozczarowań, gniewu i niezgody, jest próbą odczynienia naszego życia - wydobycia na powierzchnię tego, z czym w samotności się zmagamy. Jest też naszym, podszytym szyderstwem i groteską manifestem przeciwko sztucznej powadze, formom, normom, naciskom i nakazom, którym codziennie jesteśmy poddawani. Przeciwko dobrym radom, przyklejonym uśmiechom, dyktatom stylu i urody, demonom dorosłości. Jest naszym wołaniem o usłyszenie naszej muzyki. Jest zaproszeniem na naszą „akacjową” imprezę. Kolce akacjowego drzewa ranią, ale wyciąg z kwiatu, wcierany w skórę, łagodzi ból kontuzji. Kadzidła pobudzają siły uśpione w psychice. Wywar sprowadza prorocze sny. Bawmy się!


obsada: Julia Bardyga, Milena Hovsepyan, Amelia Izdebska, Karolina Jaz, Julia Nowowiejska, Hubert Ostrowski, Paulina Pruszyńska, Helena Sinecka, Julia Wachnik, Maciej Witkowski, Martyna Zawada

opieka artystyczna: Marta Giers
współpraca: Janek Turkowski, Marta Poniatowska
opieka techniczna: Tomasz Grygier

plakat: Helena Sinecka
premiera: 4 kwietnia 2019
czas trwania: 45 minut