ŚWIATY MOŻLIWE

ŚWIATY MOŻLIWE

Żyjemy na początku ery kosmicznej. Jesteśmy świadkami wielkiej zmiany. Osaczeni natłokiem medialnych doniesień o wojnie, bezradni wobec kryzysu wyobraźni i braku adekwatnych narracji, próbujemy rozpoznać możliwe warianty i opowiedzieć opowieść na nowo - znaleźć sposób na to, żeby chociaż na chwilę zapomnieć o naszych lękach i o strachach współczesności, żeby odzyskać sprawczość i wpłynąć na bieg zdarzeń. Czy da się jeszcze pomyśleć ten świat inaczej?

Czwórka przedstawicieli gatunku ludzkiego, kierując się wskazówkami sztucznej inteligencji, podejmuje ostateczną rozgrywkę. Stawka toczy się o wszystko, a miejscem akcji jest Planeta Ziemia, ten przedziwny escape room

Spektakl pełen jest zaskakujących zwrotów akcji, gry konwencjami, dialogu z pop-kulturą, gorzkiej ironii i czarnego humoru. Monologi przeplatają się ze scenami zbiorowymi, w których dominuje ruch, śpiew, taniec, zabawa i muzyka. Wszystko zmierza zaś do zaskakującego finału.  „Mam nadzieję, że następna planeta nie da się tak załatwić”, mówi jedna z postaci.

 
Spektakl nominowany do "Bursztynowego Pierścienia" 2023, w kategorii najlepsze przedstawienie sezonu.
 

"Światy możliwe"

scenariusz i reżyseria: Krzysztof Popiołek
scenografia: Anna Wołoszczuk
kostiumy: Piotr Popiołek
opracowanie muzyczne: Krzysztof Popiołek
asystentka reżyseraBibianna Chimiak
asystentka scenografa: Anna Kolanecka

obsadaBibianna Chimiak, Karolina SabatDariusz MikułaPiotr Starzyński
ze specjalnym udziałem Nity Starzyńskiej

kierownik produkcji: Piotr Motas
identyfikacja wizualna: Grzegorz Komorowski
zdjęcia: Piotr Nykowski
koncepcja świateł: Adam Dzidziszewski
realizacja dźwięku i multimediów: Piotr Motas
realizacja świateł: Krzysztof Nowak
wsparcie techniczno-akustyczne Krzysztof "Novik" Nowak
realizacja: Teatr Kana
premiera: 17-18 wrzesień 2022
czas trwania: 90 minut



Specjalne podziękowania dla Stacha Fabjańczuka za wsparcie akustyczne, dla Paweł "Kofeja" Dowejki za konsultacje techniczne oraz dla Arkadiusza Dutki (Hospudka - czeska restauracja) za użyczenie niezbędnego elementu scenografii.


Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Całkowity budżet projektu/spektaklu 80.895,23 zł. Dofinansowane z programu OFF Polska w kwocie 70 tyś. zł.

Program OFF Polska ma na celu umożliwienie produkcji i eksploatacji spektakli teatru niezależnego i offowego. Ideą Programu jest wspieranie twórców teatru niezależnego i offowego poprzez umożliwienie poszukiwań twórczych i realizację autorskich projektów artystycznych, a także wspieranie profesjonalizacji teatrów niezależnych i offowych w obszarze produkcji, dokumentacji i promocji spektakli oraz otwieranie ich na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców sztuki teatru. 


      



informacje o biletach: TUTAJ 


DATY KOLEJNYCH PREZENTACJI W TEATRZE KANA:
28 kwietnia 2024 godzina: 14.00 - w ramach Festiwalu KKONTRAPUNKT
 

DATY KOLEJNYCH PREZENTACJI POZA SZCZECINEM:
wkrótce

Pliki do pobrania

POBIERZ

Zdjęcia

ZDJĘCIA