ŚWIATY MOŻLIWE

ŚWIATY MOŻLIWE

Czwórka przedstawicieli gatunku ludzkiego podejmuje próbę uratowania świata. Stawka toczy się o wszystko, a miejscem akcji jest Planeta Ziemia, ten przedziwny escape room.

***

Wydarzenia ostatnich lat postawiły ludzkość w stan permanentnego kryzysu. Druga dekada XXI wieku to nieustanne, powracające pytania o możliwości globalnego przetrwania na błękitnej planecie. Pandemia, wojny, kryzys ekonomiczny, katastrofa klimatyczna, groźba światowego kryzysu żywnościowego, pandemia nienawiści – świat w ostatnich latach, zdaje się, przyspieszył.

Ale katalog pytań o przetrwanie należałoby poszerzyć co najmniej o kryzys wyobraźni i o to, jak mogłaby wyglądać opowieść na mroczne czasy. Wyśmialiśmy wszystkie pozytywne końce, happy endy, utopie. Krytycyzm XX wieku zabił w nas to, co pozytywne. Co wobec tego możemy? Jak nie stracić poczucia sprawczości Jak robić teatr w czasach wojny? O czym opowiadać, kiedy wojna dzieje się tuż za naszą granicą?

Czy raz opowiedzianą opowieść da się zmienić? I czy wpływając na kształt opowieści z przeszłości, da się wpłynąć na bieg przyszłych zdarzeń? Czy da się jeszcze pomyśleć ten świat inaczej?

A kiedy przyjdzie dzień decyzji: zostać czy lecieć? I może ważniejsze pytanie: dokąd? „Mam nadzieję, że następna planeta nie da się tak załatwić”, mówi jedna z postaci.

 
 
"Światy możliwe"

scenariusz i reżyseria: Krzysztof Popiołek
scenografia: Anna Wołoszczuk
kostiumy: Piotr Popiołek
opracowanie muzyczne: Krzysztof Popiołek
asystentka reżyseraBibianna Chimiak
asystentka scenografa: Anna Kolanecka

obsadaBibianna Chimiak, Karolina SabatDariusz MikułaPiotr Starzyński
ze specjalnym udziałem Nity Starzyńskiej

kierownik produkcji: Piotr Motas
identyfikacja wizualna: Grzegorz Komorowski
zdjęcia: Piotr Nykowski
koncepcja świateł: Adam Dzidziszewski
realizacja dźwięku i multimediów: Piotr Motas
realizacja świateł: Krzysztof Nowak
wsparcie techniczno-akustyczne Krzysztof "Novik" Nowak
realizacja: Teatr Kana
premiera: 17-18 wrzesień 2022
czas trwania: 90 minutSpecjalne podziękowania dla Stacha Fabjańczuka za wsparcie akustyczne, dla Paweł "Kofeja" Dowejki za konsultacje techniczne oraz dla Arkadiusza Dutki (Hospudka - czeska restauracja) za użyczenie niezbędnego elementu scenografii.


Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Całkowity budżet projektu/spektaklu 80.895,23 zł.
Dofinansowane 
z programu OFF Polska w kwocie 70 tyś. zł.

Program OFF Polska ma na celu umożliwienie produkcji i eksploatacji spektakli teatru niezależnego i offowego. Ideą Programu jest wspieranie twórców teatru niezależnego i offowego poprzez umożliwienie poszukiwań twórczych i realizację autorskich projektów artystycznych, a także wspieranie profesjonalizacji teatrów niezależnych i offowych w obszarze produkcji, dokumentacji i promocji spektakli oraz otwieranie ich na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców sztuki teatru. 


      informacje o biletach: TUTAJ 


DATY KOLEJNYCH PREZENTACJI W TEATRZE KANA:
4 listopada 2023 godzina: 19.00
5 listopada 2023 godzina: 17.00
grudzień 2023
 

DATY KOLEJNYCH PREZENTACJI POZA SZCZECINEM:
wkrótce

Pliki do pobrania

POBIERZ

Zdjęcia

ZDJĘCIA