OFF Kontrapunkt

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna powołana przez nas kilka lat temu została stworzona z pasji, przyjaźni, potrzeby doświadczania i zaangażowania w sztukę oddolną i niezależną. Wówczas nazywaliśmy to ogniskiem zapalnym dla niespokojnych umysłów otwartych na zmianę i rozwój. Od tamtego czasu zmieniło się wiele w naszej rzeczywistości. Czy na lepsze? Zweryfikuje to czas, tak jak czas weryfikuje to, co w sztuce uniwersalne i unikatowe. Konstruując program OFF Kontrapunktu staraliśmy się czule wsłuchiwać w środowisko teatru niezależnego. Jeździliśmy, oglądaliśmy, rozpytywaliśmy też jeżdżących i oglądających. Szukaliśmy wszystkiego, co mogło stanowić kontrapunkt dla tego, co naszym zdaniem okraszone było i jest ułudą, miałkością i pozoranctwem. Jako Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna czuliśmy, że potrzebujemy być blisko twórców i ich poszukiwań, by zbliżać ludzi teatru przez współodpowiedzialność w coraz bardziej zindywidualizowanym świecie.

Ostatni sezon utrudnił nam jednak rzetelny wgląd w dzisiejsze życie teatralne, możliwe, że czujemy się jak załoga żaglowca wyczekująca na przystani odpowiedniego momentu i przychylnych wiatrów, by obrać w końcu odpowiedni kurs i wypłynąć głębiej. I jeśli my wciąż wypłynąć nie możemy, to Wy przypłyńcie do nas i w tym trudnym dla całej sztuki niezależnej czasie, odsłońcie to, co posiadacie najcenniejszego, czyli własną twórczość. Szczecin i OFF Kontrapunkt to miejsca wymiany i dialogu.

W tym roku wprowadzamy otwarty nabór spektakli do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt. Szukamy zarówno propozycji intrygujących artystycznie, jak i ważkich społecznie. Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca kwietnia i wyrażamy nadzieję spotkać się z Wami w Szczecinie na festiwalu OFF Kontrapunkt w dniach 3-12 września 2021.

 

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna 

 

regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na dole strony

Pliki do pobrania

POBIERZ