wokół Hotelu Misery deLuxe - OKNO 2019

wokół Hotelu Misery deLuxe - OKNO 2019

Kolejne, trzecie spotkanie z zespołem TEATRU KANA i kolejna opowieść o tworzeniu – tym razem metodą improwizacji, eksperymentów, eksplozji wyobraźni i nieoczywistego humoru – spektaklu bez słów: zanurzonego w nierzeczywistej, mglistej, surrealistycznej, mrocznej, lecz nieodparcie zabawnej atmosferze przypadkowych spotkań, pokątnych relacji i dojmującej samotności. Praca z Teatrem Krepsko była dla nas niezwykłym procesem, w którym wydobywaliśmy osobiste opowieści, kulturowe i popkulturowe konteksty, a także bezcennym, stymulującym wyobraźnię ćwiczeniem z absurdu i metafory. Wspólnie z naszym gościem Irką Zemanem zabierzemy Państwa w nieoczywistą podróż do miejsca, gdzie nic nie jest tym, czym się na pierwszy rzut oka wydaje! Zapraszamy na piątkowy wieczór w Hotelu Misery de Luxe! 


Podczas wieczoru odbędzie się akcja performatywna, otwarta improwizacja, projekcja rejestracji fragmentów spektaklu oraz spotkanie z aktorem Jirim Zemanem.O spektaklu Hotel Misery deLuxe
 

"HOTEL MISERY deLuxe jest jak narkotyczny odlot. Pokoje do wynajęcia stanowią osobne, przesuwane sceny, dzięki czemu akcja wciąż nabiera tempa, a w każdym pomieszczeniu dzieją się rzeczy zadziwiające, nierealne. W spektaklu, zrealizowanym przy współpracy szczecińskiej Kany z teatrem Krepsko, mieszają się absurdalny czeski dowcip i koloryt. (…) HOTEL uwodzi pozorną nierealnością, niedopowiedzeniem, sprawia, że wszystko, co wcześniej uznawaliśmy za normalne, staje się blade i nudne." (Kinga Cieśluk - Teatralia).

menedżer recepcji: Linnea Happonen
obsługa hotelowa: Bibianna Chimiak, Dariusz Mikuła, Karolina Sabat, Piotr Starzyński, Jiří Zeman
pokojówka: Andrea Szakál
muzyka w holu: Mayim Alpert
elektryk hotelowy: Kauri Klemelä
współkonserwacja: Teatr KANA & KREPSKO theatre group
inni współpracownicy sezonowi: Philip Holm, Ville Niska, Kaja Renkas, Patrik Sedlák, Lukáš Teklý, Tony Wallius
otwarcie:  grudzień 2013Tym razem (w ciągu całego 2019 roku) w ramach OKNA będziemy dzielić się z Wami własnym doświadczeniem – doświadczeniem zespołu, który wyznacza kierunki, tematy, obszary i formy pojawiające się na scenie Kany. Widzowie znają je z pojedynczych wydarzeń, z których żadne nie jest jednak przypadkowe: jest częścią większej całości i etapem drogi, którą wspólnie od wielu lat idziemy. Nasza obecna tożsamość, wszystko, co w tej chwili robimy, jest wypadkową tego, kim jesteśmy, czego szukamy, jakie pytania sobie zadajemy. Jest też częścią procesu, któremu zawierzyliśmy, że się staje. Przez wiele lat uczyliśmy się od gości OKNA – zapraszaliśmy tych, których byliśmy ciekawi, którzy pokazali nam wielość ścieżek. Teraz czujemy, że warto  sprawdzić, co się nam wszystkim (w nas wszystkich) przez te lata wydarzyło. Tegoroczne OKNO będzie więc poświęcone Głosom Kany. Będziemy uczyć się od siebie nawzajem.