warsztat grupy Cranky Bodies a/company

warsztat grupy Cranky Bodies a/company

OKNO-ZBLIŻENIA 2022. Terrestrial Transit

 

W ramach cyklu OKNO-ZBLIŻENIA, który od kilku już lat ukierunkowuje się na taniec współczesny oraz oparte na ruchu i improwizacji techniki performatywne, pomiędzy 19 a 24 lipca na Łące Kany gościć będzie międzynarodowy projekt Terrestrial Transit, prowadzony przez berlińskiego artystę Petera Playera. Projekt realizowany będzie przez międzynarodową grupę doświadczonych improwizatorów, choreografów i performerów (Cranky Bodies a/company), w tym goszczące już na OKNIE w latach ubiegłych Katarzynę Sitarz i Annę Nowicką.

 

Pomiędzy 19. a 23. lipca, Cranky Bodies eksplorować będą szczecińskie przestrzenie miejskie poprzez ruch, taniec i różnorodne artystyczne interwencje. Kumulacja ich działań odbędzie się na Łące Kany jako performatywny pokaz zaplanowany na 22.07 o godz. 19.00.


Warsztaty skierowane są szczególnie do osób zainteresowanych improwizacją ruchową, tańcem oraz performansem. Osoby chętne do udziału w warsztatach zapraszamy do zgłaszania się pod adresem: marta@kana.art.pl

 

W sierpniu 2020 roku Peter Pleyer i Michiel Keuper przy wsparciu DOCK11/EDEN założyli kompanię taneczną CRANKY BODIES A/COMPANY. Opierając się na wieloletniej współpracy, która sięga czasów studenckich w Arnhem. Ich projekty łączą  w sobie pracę choreograficzną Petera i kompozycje wizualne Michiela, między innymi  projekty przestrzenne oraz fotografię. Na przestrzeni lat zgromadzili grupę międzynarodowych performerów i artystów, którzy współpracowali z nimi przy różnych projektach, takich jak m.in. finansowane przez berliński Senat prace zespołowe visible undercurrent (2014) i cranky bodies dance reset (2017), a także trwający obecnie projekt wymiany berlińsko-polskiej moving the mirror (od 2016).