Szczecin od_nowa - siostrzane mapowanie miasta

Szczecin od_nowa - siostrzane mapowanie miasta

ONA/JEJ - Akademia siostrzeństwa

spotkanie drugie: MAM SIŁĘ


Szczecin od_nowa - siostrzane mapowanie miasta - WARSZTATY z Agnieszką Róż

Wyobraźmy sobie miasto jako przestrzeń, w której każda z nas czuje się bezpiecznie. W dzień i w nocy. W teatrze, klubie, szpitalu, miejscu pracy, u lekarza, w szkole i na uczelni. W dresie i krótkiej spódniczce. Przy wsparciu najbliższych i tych zupełnie obcych każda z nas odkrywa pasje, rozwija umiejętności, szanuje swoje ciało bez niepewności i lęku przed oceną.

Wraz z Agnieszką Róż - kuratorką programów artystyczno-społecznych i koordynatorką intymności w produkcjach teatralnych, zmapujemy miasto Szczecin, znajdując w nim już istniejące bezpieczniejsze przestrzenie. Przyjrzymy się rozwiązaniom, jakie możemy wprowadzać w nasze lokalne konteksty by wzmacniać relacje oparte na trosce o potrzeby kobiet i osób queerowych. Dowiemy się, jak w atmosferze siostrzanej miłości budować sieci wzajemnego wsparcia.

Warsztat będzie przestrzenią do zadawania pytań i wspólnego szukania odpowiedzi.


Zapisy: paularudz@kana.art.pl
Ilość miejsc ograniczona!

 

 

Akademia siostrzeństwa to cykl spotkań dla młodych osób z doświadczeniem życia jako kobieta – dziewczyn, młodych kobiet, osób trans i niebinarnych.

Podczas kolejnych spotkań będziemy rozmawiać o empowermencie i siostrzeństwie, empatii i trosce,  edukacji seksualnej, kwestiach tożsamościowych, prawach kobiet i demaskowaniu patriarchatu. Szczególnie dzisiaj, w obliczu nieustannie dokonywanych opresji na mniejszościach, łamaniu praw człowieka i powszechnej mowie nienawiści, chcemy zaprosić do tworzenia społeczności opartych na równości, empatii i trosce. Społeczności, w których dzielimy się doświadczeniem, wiedzą oraz obawami, a dzięki temu stajemy się sprawcze i odważne. 

 

Projekt realizowany jest we współpracy z Sekretariatem ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego