Prawa kobiet na świecie

ONA/JEJ - Akademia siostrzeństwa

spotkanie drugie: MAM SIŁĘ


spotkanie z twórczyniami spektaklu „Frau mit automat“ oraz zaproszonymi gościniami


Jak wygląda walka o prawa kobiet w różnych zakątkach świata? Z jakimi przeciwnościami mierzą się kobiety? Jakie strategie obierają, aby dążyć do równości? Podczas spotkania podzielimy się doświadczeniami z poszukiwań strategii zdobywania praw. Przybliżymy najbardziej inspirujące sposoby działania i najskuteczniejsze przykłady solidarności wśród ruchów kobiecych na całym świecie. Porozmawiamy m.in. z twórczyniami Teatru Kryły Hałopa o sytuacji w Białorusi oraz z dr. Anetą Makowską o strategiach kobiet z Mjanmy (daw. Birma). Spotkanie będzie otwarte, zapraszamy do aktywnego udziału w dyskusji.

 

Akademia siostrzeństwa to cykl spotkań dla młodych osób z doświadczeniem życia jako kobieta – dziewczyn, młodych kobiet, osób trans i niebinarnych.

Podczas kolejnych spotkań będziemy rozmawiać o empowermencie i siostrzeństwie, empatii i trosce,  edukacji seksualnej, kwestiach tożsamościowych, prawach kobiet i demaskowaniu patriarchatu. Szczególnie dzisiaj, w obliczu nieustannie dokonywanych opresji na mniejszościach, łamaniu praw człowieka i powszechnej mowie nienawiści, chcemy zaprosić do tworzenia społeczności opartych na równości, empatii i trosce. Społeczności, w których dzielimy się doświadczeniem, wiedzą oraz obawami, a dzięki temu stajemy się sprawcze i odważne. 


 

Projekt realizowany jest we współpracy z Sekretariatem ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego