Pomiędzywśrodkuinazewnątrz

Premierowa projekcja zapisu spektaklu INZWISCHENDRINDRAUSSEN (POMIĘDZYWŚRODKUINAZEWNĄTRZ)
duetu DIE MAIERS (Sabine Maier & Yogi Mohr)


Po prezentacji odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu oraz szczecińsko-berlińskimi środowiskami cyrkowymi. Prowadzenie: Sabina Drąg i Kamil Małecki


Sabine Maier i Yogi Mohr pracują jako akrobaci i komicy od 1988 roku. Po ukończeniu Szkoły Sztuk Performatywnych "Fooltime" w Bristolu (Wielka Brytania) i Szkole Cyrkowej "Ecole sans Filet" w Brukseli podróżowali po całym świecie jako duet "Die Maiers". Są doskonale znani na niemieckiej, francuskiej i amerykańskiej scenie cyrkowo-teatralnej. Ich niepowtarzalny styl łączący elementy klaunady, mimu i akrobatyki miał znaczący wpływ na kształt wielu produkcji we współczesnym cyrku.


W spektaklu Pomiędzywśrodkuinazewnątrz  publiczność podgląda życie Pana i Pani Maier w ich odizolowanym domowym świecie. Codzienne powtarzalne czynności przebiegają w cieniu tęsknoty za czasem świetności – światowych tourne, ukłonów, kwiatów, oklasków… Czekając na telefon, uwięzieni między kuchnią, sypialnią i ciasnym prysznicem, usiłują nie wyjść z wprawy: ćwiczą muzyczne partie i planują występy, nieustannie wchodząc sobie przy tym w drogę. W pewnym momencie pojawia się pytanie: czy istnieje jeszcze świat poza Twoim własnym? Czy „podglądacze” są obecni naprawdę, czy tylko w wyobraźni? Co definiuje dobre życie: czerwony dywan czy stara kanapa? Ostatni czas zamknął nas wszystkich w domach, wymusił rezygnację z występów, festiwali, podróży, uśmiechów i oklasków tłumów. Pozostaliśmy sami ze swoim życiem. I warto mu się przyjrzeć bliżej – jest co odkrywać.

 

TRANS-MISJA to pilotażowy program współpracy kulturalnej on-line pomiędzy Ośrodkiem Teatralnym Kana i Schloss Broellin e.V.
Oba ośrodki wybierają i realizują wydarzenia artystyczne (w formule live i/lub online) dedykowane polskim i niemieckim mieszkańcom Euroregionu. Dzieląc się różnymi obszarami swojej działalności zapraszają twórców, widzów i odbiorców do nowego rodzaju sąsiedzkiej bliskości – bez względu na dzielącą ich odległość.


Projekt „TRANS-MISJA” (Nr. FMP-0438-20-C) jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).