Pęknięcia - SPOIWA KULTURY 2019 - prolog

PROLOG FESTIWALU
(2 i 4 czerwca) to prezentacje spektakli dwóch działających przy Kanie grup młodzieżowych: t.kanka i Połowisko. Oba przedstawienia budowane były jako efekt warsztatów: grupowych procesów i indywidualnych odkryć, które dokonywały się w pracy na deskach Kany. Oba są naszym symbolicznym urodzinowym (2 czerwca!) prezentem dla Zygmunta Duczyńskiego, którego zawsze najbardziej interesowało to, co młode, nowe, nieobliczalne, błądzące i ryzykowne.


spektakl 

praca finałowa - efekt rocznych warsztatów ze stałą grupą teatralną t.kanka prowadzoną przez aktorów Teatru Kana.

Praca nad spektaklem przebiegała w atmosferze przenikania się tego, co można by określić "poetyką człowieka". Przenikania podszytego fascynacją wszechświatem, obcą jednostką, ale i zderzania się tych światów. Intuicje, absurdalne fantazje, niepokoje, pragnienia, wątpliwości młodych ludzi, którzy często są nie do końca samookreśleni, szukają sposobu na świat - czy to na zrozumienie go, czy na ucieczkę od niego. To momenty, spotkania, sytuacje, te z przymrużeniem oka, prześmiane, te intymne, wyszeptane i  te bolesne, wykrzyczane. "Pęknięcia" to zbiór impresji, zderzeń, sprzeciwów, niezgody, niewygody. To opowieść o byciu tu i teraz z tym, co nas otacza.

występują: Aleksandra Dąbrowska, Emilia Hadrzyńska, Katarzyna Kozłowska, Katarzyna Kupiec, Zuzanna Marczak, Małgorzata Mastalska, Nikola Palej, Hania Podskarbi, Wiktoria Rembisz, Aleksandra Sasin, Katerina Zavizhenets, Paweł Dowejko, Maciek Kowalewski, Oskar Organista.

reżyseriaBibianna ChimiakKarolina SabatPiotr Starzyński
reżyseria świateł i opieka technicznaPiotr Motas

premiera: 24 marca 2019 r.
czas trwania: 70 minut
plakat: Zuzanna Marczak


02.06.2019, godzina: 18:00, spektakl | Teatr Kana, wstęp wolny