Objęcia. Próba 2

Objęcia. Próba 2

SCENA RÓWNOLEGŁA

"Objęcia. Próba 1", "Objęcia. Próba 2"
instalacja / utwór dźwiękowy

Projekt Scena Równoległa zakłada prezentację artystów różnych dziedzin sztuki: aktorów, tancerzy, muzyków, performerów, zespoły zawodowe i alternatywne, doświadczone i poszukujące dopiero własnego języka − podstawowym kryterium jest tutaj, obok interesującej, niekonwencjonalnej i zaskakującej formy, otwartość na eksperyment, gotowość do zmierzenia się z przyzwyczajeniami, bardziej stawianie pytań niż dawanie gotowych odpowiedzi. Spotkanie z artystami jest dla nas okazją do poznania ich sposobu myślenia i metod pracy, rozmowy o kierunkach poszukiwań, podejmowanych tematach, wyborach, wartościach. Tym razem do podzielenia się swoim widzeniem rzeczywistości zaprosiliśmy Agnieszkę Kucharską i Olę Zielińską / & the romantic horse.

Agnieszka Kucharska (1990) zajmuje się filmem, dźwiękiem i malarstwem. Ola Zielińska (1991) tworzy instalacje, pracuje z przestrzenią i dźwiękiem. W 2017 roku obie ukończyły studia II stopnia na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Razem współpracowały w latach 2016−2018 roku, tworząc duet dźwiękowy & the romantic horse. Obecnie mieszkają i pracują w Berlinie.

"Włamujemy się do biblioteczki
Znajdujemy tłumaczenia Ginsberga.
Wszystko się zgadza, leżymy w łóżkach Europy, znowu, świat u naszych stóp, a jednak „miłość niedoskonała”, i zimno trochę, „myślimy o przyszłości, płaczemy”.
− Chcesz opróżnić wszystkie pomieszczenia, wszystkie garderoby, magazynki, chcemy tam siedzieć i coś sobie opowiadać, ale mnie przeraża ogrom wynoszenia i wnoszenia, a Ty bardzo chcesz.
Agnieszka chodzi po scenie w klapkach, opowiada o ruszaniu ramieniem, o tym, że czuje się tu zmuszona do wyolbrzymiania gestów, jakby powietrze wokół niej było inaczej gęste
wyrzuca w powietrze klapek, jakby się z tym nie zgadzała
chce ją objąć
obejmuje siebie
mówi o wzruszeniu nad dzieckiem, które w Sopocie pozdrawia pana Wodeckiego w niebie
ja nie potrafię się wzruszyć
znowu włącza się alarm"
?

19 października, godzina 19, instalacja / utwór dźwiękowy, Teatr Kana, wstęp: 10 zł