Enduring Freedom -spektakl Imrego Thormanna

Enduring Freedom -spektakl Imrego Thormanna

"Enduring freedom" ("Trwała wolność") to solowy spektakl taneczny dla niewielkiej grupy widzów, rozgrywający się w bliskim (nie przekraczanym w fizyczny sposób) kontakcie z publicznością. Doskonalona od kilku lat choreografia zmierza do osiągnięcia absolutnego minimum środków potrzebnych do stworzenia hipnotyzującego seansu ciała/umysłu. Imre Thormann (urodzony w Szwajcarii, mieszkający i nauczający we francuskim Molieres) w mistrzowski sposób dekonstruuje i powołuje do życia formy stwarzane przez nas w codziennym życiu. Używając silnego, fizycznego znaku ciała ukazuje nam metaforę transformacji ludzkiego losu. Niczym w "Lekcji anatomii doktora Tulpa" oglądamy próbę analizy (tym razem nie tylko cielesnej) kondycji człowieka.

To opowieść o czasie, który wyłamując się z ciasnej przestrzeni konwencjonalnego bytu, przedostaje się do laboratorium trwałej, permanentnej wolności. Ciało ukazane w istocie swej egzystencji dzieli się na części i raz po raz definiuje się na nowo. Tożsamości rozpadają się pod naporem irracjonalnej logiki i przesypują niczym piasek między palcami. Pozostaje tylko sen, po przebudzeniu nieodwołalnie umykający świadomości. 

Imre Thormann – tancerz, choreograf, niezwykła osobowość i wyjątkowy nauczyciel. Studiował różne sztuki walki (taekwondo, taichi) oraz Technikę Alexandra. Przez 13 lat mieszkał w Tokio, gdzie uczestniczył w zajęciach Michizo Noguchi i tańca Butoh prowadzonych przez legendarnego Kazuo Ohno. Od 1993 roku występuje w spektaklach butoh w Japonii, Europie i USA. Obecnie mieszka, tańczy i naucza w Molieres (Francja).

czas trwania: 50 minut

Spektakl dla osób powyżej 18 lat.

bilety w cenie 20 i 25 zł

rezerwacje: paula@kana.art.pl

 

Pliki do pobrania

POBIERZ

Zdjęcia

ZDJĘCIA