Commune AI

Commune AI

Jak to jest żyć w kolektywie z sztuczną inteligencją? Berlińska grupa Interrobang postawiła to pytanie w zeszłym roku w swoim interaktywnym formacie na żywo w HAU4. W dalszym rozwoju, społeczności są teraz ponownie tworzone w przestrzeni cyfrowej, obejmując nowe funkcje.


COMMUNE AI to dwugodzinne wydarzenie online, w którym międzynarodowa publika łączy się ze sobą, żeby stworzyć internetową społeczność i eksperymentować z współżyciem z sztucznymi inteligencjami. Podczas przedstawienia różne rodzaje sztucznej inteligencji wcielają się w cyfrowych współlokatorów, moderatorów, czy pośredników w procesie żartobliwego dotarcia się pomiędzy ludźmi, którzy nigdy wcześniej się ze sobą nie spotkali.


COMMUNE AI w sposób artystyczny bada wykorzystanie hybrydowych społeczności. Tytuł i metafory „życia razem” użyte w dziele odnoszą się do społeczności żyjącej (tymczasowo) podczas występu, w którym ciała, miejsca i inteligencje fizyczne spotykają się z ciałami, miejscami i inteligencjami cyfrowymi.


W ramach tego projektu Interrobang wraz z grupą kreatywnych programistów stworzyli wyjątkową platformę internetową. Platforma jest łatwo dostępna przy użyciu jakiejkolwiek przeglądarki internetowej. Wszyscy uczestnicy spotykają się symultanicznie na platformie COMMUNE AI, gdzie następnie przy pomocy algorytmu strony są przydzielani do mniejszych grup. W swoich społecznościach, internetowa publika może komunikować się i współpracować z różnymi narzędziami sztucznej inteligencji. Przy pomocy tablic, notatników, obrazków, emotikonów, oraz czatów uczestniczy mogą być ze sobą w kontakcie bez konieczności bycia widocznym przez kamerkę internetową. W ten sposób tworzą wspólną „żyjącą przestrzeń” na pograniczu wyimaginowanej, wirtualnej, oraz fizycznej rzeczywistości.   

 

Do udziału w "Commune AI 2.0" wymagany jest laptop lub komputer stacjonarny (uczestnictwo za pomocą smartfona lub tabletu nie jest możliwe), a także stabilne połączenie internetowe. Prosimy zarejestrować się przy użyciu kodu dostępu znajdującego się na bilecie co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem występu online.

Dodatkowe zalecenia: Przenieś się w ciche miejsce na czas trwania występu (około 75 minut) i używaj słuchawek. Prosimy o korzystanie z przeglądarki Chrome lub Firefox. Zamknij wszystkie inne aplikacje i karty przeglądarki na czas trwania występu. Pomoc techniczna jest dostępna w czacie Zoom od godziny przed rozpoczęciem występu.

 

Link do festiwalu: TUTAJ


Bilety: TUTAJ


Daty prezentacji:

Piątek, 23 lutego 2024 roku o godzinie 18:00
Piątek, 23 lutego 2024 roku o godzinie 21:00
Sobota, 24 lutego 2024 roku o godzinie 18:00
Sobota, 24 lutego 2024 roku o godzinie 21:00