idea

idea

FESTIWAL INNA BAJKA

Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza

 

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
(Janusz Korczak)


Mając w pamięci ponad dwudziestoletnią historię realizowanego przez nas plenerowego Festiwalu Spoiwa Kultury, chcielibyśmy w tym roku skierować naszą uwagę przede wszystkim na młodych mieszkańców naszego miasta i powołać, "na pożegnanie wakacji", międzynarodowe teatralno-cyrkowe święto, prezentujące alternatywne wobec komercyjnych ofert formy artystyczne. Chcemy promować „INNĄ BAJKĘ”, czyli inne podejście do młodego widza – proponować mu wysokie jakości, niekonwencjonalne działania twórcze, łączące w sobie atrakcyjność i komunikatywność z wartościami, jakie niesie w sobie współczesna sztuka.

Prezentacje odbywać się będą przede wszystkim w plenerze (Łąka Kany, plac Piotra i Pawła, plac Adamowicza), ale także w sali Kany. W sobotę i niedzielę na Łące Kany zbudujemy także Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza – przestrzeń otwartych warsztatów, stoisk, animacji, koncertów, spektakli i pokazów. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne, ogólnodostępne, zbudowane w dopełniający się program, ułożony w taki sposób, żeby znalazła się w nim oferta skierowana do szerokiego grona młodych odbiorców, łącząca atrakcyjną formę i zabawę z refleksją oraz dotykaniem, poprzez sztukę, także tematów ważnych i nieoczywistych.

W misji Teatru Kana zapisaliśmy: wierzymy w siłę spotkania i sprawczą moc sztuki. Najważniejsze jest dla nas, aby w tych trudnych czasach, gdy w ciągu kilku ostatnich lat wszyscy doświadczyliśmy tego czym jest pandemia, a niektórzy doświadczyli także tego, czym jest wojna, spróbować – dla naszych dzieci i dla nas samych – wrócić do tego, co ocala. Do sztuki, która jest wspólną zabawą, która nas ze sobą spotyka, która wywołuje uśmiech, która dzieli się dobrem. Zapraszamy do Innej Bajki.