Piwnica Kany

Piwnica Kany to przestrzeń wydarzeń twórczych, która zmienia swój charakter w zależności od realizowanych w niej działań. Bywa salą prób muzycznych i teatralnych, spotkań warsztatowych i dyskusyjnych, projektów społecznych, kinem, galerią, sceną koncertową i taneczną, klubem festiwalowym, a przede wszystkim miejscem spontanicznych akcji artystycznych i inkubatorem kreatywności.

Jest również przestrzenią wspólną dla widzów i twórców wszystkich tych wydarzeń, a także dla widzów, twórców i gości Ośrodka Teatralnego Kana – działalność Piwnicy Kany stanowi naturalne dopełnienie programu pracy Ośrodka, a jednocześnie jest ona miejscem, z którego można skorzystać dla realizacji własnych, niezależnych inicjatyw: jest udostępniana tym wszystkim, którzy mają pomysł na swoją w niej obecność i którzy chcą ją współtworzyć.

Piwnica kany na co dzień prowadzi własny program artystyczny, odbywają się tutaj liczne koncerty i cykliczne wieczory muzyczne takie jak Środy Jazzowe, piątkowe DŻEM Sesion, czy Spotkania Teatralne WOLFRAM. Piwnica Kany to także przestrzeń wystawiennicza, w której prezentowane są plakaty uznanych polskich i zagranicznych twórców. Od 2019 roku działalność wystawiennicza nosi swoją odrębna nazwę "Galeria Gilotyna". Piwnica współpracuje także z między innymi: Zachodniopomorską OFFensywą Teatralną, która wykorzystuje Piwnicę jako miejsce prezentacji teatralnych i warsztatów, Lindy Hop Szczecin organizującą swingowe potańcówki, zespołem DODNA, Tandemami Językowymi, grupą seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, grupą wolontariuszy Teatru Kana, grupą organizującą regularne wieczory z tangiem, Fundacją AMAR promującą wegetariański styl życia i realizującą w Kanie cykliczne spotkania warsztatowo-edukacyjne, Stowarzyszeniem BASTA. Piwnica była klubem festiwalowym takich wydarzeń jak: Festiwal Wolfram, OFF Kontrapunkt, Spoiwa Kultury, Turniej Muzyków Prawdziwych, Festiwal Kingdom of Art, wykorzystywana jest również dla indywidualnych prób młodych artystów, spotkań nieformalnych grup twórczych i wielu innych niekonwencjonalnych działań. Ciągle też jest otwarta na nowe pomysły i inicjatywy.

Zapraszamy do kontaktu.