zbiórka rzeczy dla uchodźczyń i uchodźców

W odpowiedzi na dramatyczną sytuację na granicy polsko-białoruskiej otwieramy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które przekażemy uchodźcom i uchodźczyniom. Możecie przynieść je do Teatru dzisiaj i w następnym tygodniu, od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 15:00. Jeśli chcecie dostarczyć je w innych godzinach, dzwońcie pod 517 294 471. 

Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z grupą osób, która pojechała na granicę polsko-białoruską w jednym celu - ratować ludzkie życie. To, co tam zobaczyli i zobaczyły, zostanie z nimi na zawsze. Są tam i wiedzą, co jest najpotrzebniejsze. Gwarantujemy Wam, że rzeczy od Was trafią bezpośrednio w ręce uchodźczyń i uchodźców, którzy ich bardzo potrzebują! Jest coraz zimniej, osoby są przemarznięte i wycieńczone. Zapasy, jakie dotychczas udało się zgromadzić aktywistkom i aktywistom, rozchodzą się w mgnieniu oka.
 
Co zbieramy?
- ubrania: kurtki zimowe, swetry, bluzy, skarpetki, rękawiczki, szaliki, czapki. Odzież najlepiej wełniana lub syntetyczna.
- buty: najlepiej piankowe kalosze, z wyjmowaną wkładką, którą da się wysuszyć
- ratunkowe: koce termiczne, termosy, kubki termiczne, namioty ratunkowe, śpiwory (tylko syntetyczne), karimaty.
- pożywienie: batony energetyczne, woda, racje wojskowe, konserwy (nie wieprzowe), masło orzechowe, suszone owoce, orzechy, czekolady.
- elektronika: naładowane powerbanki, działające telefony.
 
Jeśli preferujecie wesprzeć aktywistów i aktywistki finansowo:
https://zrzutka.pl/rab8e2