Solidarni z Ukrainą

Nie można mieć jednego serca do nienawiści, a drugiego - do miłości. Człowiek ma jedno, więc zawsze myślałam o tym, jak to serce ocalić.
Aleksijewicz, "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"
 
 
Informacje o rosyjskiej inwazji na wolny i suwerenny kraj, jakim od 1991 roku jest Ukraina, obiegły już media na całym świecie. Ludzkie cierpienie i lęk Ukraińców i Ukrainek docierają do nas z każdej strony. Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją, w której, po zbrodniczym ataku Władimira Putina, znalazł się nasz wschodni sąsiad. Choć to tylko słowa, chcemy zadeklarować naszą pełną solidarność i wsparcie, które kierujemy w stronę Ukraińców i Ukrainek na całym świecie. Wiemy, że to nie Wasza wojna i zrobimy wszystko, aby udało ocalić się i Wasze, i nasze serca.
 
 
 
«Не можна мати одне серце для ненависті, а інше для любові.
У людини воно одне, тому я Алексієвич, «Війна не має нічого про жінку»
 
Інформація про вторгнення Росії у вільну і суверенну країну, яка є Україною з 1991 року, вже поширилася у ЗМІ по всьому світу. Людські страждання і страх українців і українок долітають до нас з усіх боків. Ми глибоко зворушені ситуацією, в якій опинився наш східний сусід після злочинного нападу Володимира Путіна. Хоча це лише слова, ми хочемо заявити про нашу повну солідарність і підтримку, яку ми спрямовуємо до українців та українок у всьому світі. Ми знаємо, що це не ваша війна, і ми зробимо все, щоб зберегти ваші і наші серця.