Laboratorium Pedagogiki Teatru

Laboratorium Pedagogiki Teatru

Laboratorium Pedagogiki Teatru to kurs rozwijający umiejętności w zakresie edukacji teatralnej organizowany przez Teatr Zagłębia i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu. W 2021 roku do grona partnerów projektu dołączyli Ośrodek Teatralny Kana w Szczecinie oraz Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Założeniem kursu jest wyposażenie uczestników i uczestniczek w szereg praktycznych umiejętności z obszaru pedagogiki teatru, możliwych do wykorzystania w codziennej pracy.

Warsztaty w Szczecinie zostaną poświęcone autorskiej metodzie pracy zespołu Teatru Kana. Liderzy i liderki teatru dzielą się z grupą warsztatowiczów wieloletnim doświadczeniem w polu pracy artystyczno-społecznej oraz wdrażają ich w swoją filozofię prowadzenia instytucji. Kierunki autorskich działań przybliżą Weronika Fibich, Rafał Foremski, Karolina Sabat i Bibianna Chimiak.

11 czerwca o g. 19:00 uczestnikom i uczestniczkom LPT zaprezentowany zostanie spektakl Gęstość Zaludnienia. Historia wybuchu. Na spektakl zapraszamy także osoby nieuczestniczące w kursie.