Projekt: Ojciec

"Projekt: Ojciec" to autorski projekt teatralny. Chcemy w nim opowiedzieć o tym, jak wygląda doświadczenie rodzicielstwa z perspektywy ojców. Scenariusz jest kompilacją tekstów ojców, którzy piszą blogi i książki na temat ojcostwa oraz autorskich tekstów aktorów-ojców biorących udział w spektaklu.

W "Projekcie: Ojciec" chcemy opowiedzieć o tym, jak młodzi mężczyźni odnajdują się dzisiaj w roli ojców, co daje im doświadczenie ojcostwa, czy i w czym różnią się od swoich partnerek w podejściu do wychowywania dzieci, czy udaje im się godzić obowiązki rodzicielskie z zarabianiem na utrzymanie rodziny. Chcemy się przyjrzeć temu, jakie są oczekiwania wobec ojców (ze strony ich rodzin i społeczeństwa) i czy ojcowie są w stanie im sprostać. Chcemy też poruszyć temat praw ojca (czy są sytuacje, w których ojcowie są traktowani gorzej niż matki? Czy państwo wspiera ojców w realizowaniu ich obowiązków rodzicielskich?).
"Projekt: Ojciec" jest "odpowiedzią" na "Projekt: Matka" – spektakl, który ukazuje doświadczenia rodzicielstwa z perspektywy mam (premiera: wrzesień 2014 w Ośrodku Teatralnym Kana, scenariusz i reżyseria – Mateusz Przyłęcki). W trakcie rozmów z publicznością okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na opowiedzenie o doświadczeniu bycia rodzicem z perspektywy młodych ojców. Pragniemy, żeby spektakl oraz towarzyszące mu warsztaty i spotkania pomogły oswoić przyszłych ojców z doświadczeniem ojcostwa oraz stały się wsparciem dla mężczyzn, którzy są już ojcami i na co dzień doświadczają różnych trudności z tym związanych. Chcemy uświadomić i uwrażliwić społeczeństwo na istotne tematy związane z ojcostwem oraz upowszechniać pozytywne wzorce świadomego, zaangażowanego ojcostwa.

Reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Scenariusz na podstawie tekstów Tomasza Kwaśniewskiego ("Dziennik ciężarowca", "Dziennik taty", Wydawnictwo WAB), Huberta Pełki (tatakarola.blogspot.com), Macieja Mazurka (zuchpisze.pl), Tomasza Bułhaka (tatawbudowie.pl, "Tata w budowie", Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz), Pawła Klimczaka (wawrzyniec.blox.pl), tęczowy.blog.onet.pl, Iana Bruce'a ("Jak być wspaniałym tatą")
Tłumaczenie: Tomasz Illg, Wydawnictwo Vesper): Mateusz Przyłęcki
Obsada: Tomasz Grygier, Krzysztof Sanecki, Piotr Starzyński
Muzyka: Michał Sarapata, Zespół
Premiera: 30 września 2016, Ośrodek Teatralny Kana w Szczecinie
Czas trwania: 85 minut

DATY KOLEJNYCH PREZENTACJI W TEATRZE KANA:
10.03.2017 godzina: 19:00
11.03.2017 godzina: 19:00
02.04.2017 godzina: 17:00


Rezerwacje biletów i informacje: paula@kana.art.pl 
Przy rezerwacji mailowej prosimy o podanie daty wydarzenia, liczby oraz rodzaju biletów.
Ceny biletów:
25 zł − bilet normalny
20 zł − bilet ulgowy (uczniowie, emeryci, renciści, studenci do 26. roku życia, doktoranci do 32. roku życia)
15 zł − bilet grupowy (grupa powyżej 10 osób)
10 zł − bilet rodzinny (osoby posiadające Szczecińską Kartę Rodzinną lub Szczecińską Kartę Seniora)


DATY KOLEJNYCH PREZENTACJI POZA SZCZECINEM:
18.03.2017 - 25. Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA'17, Toruń
31.03.2017 - projekt "Mów za siebie" - Instytut Teatralny - Warszawa

 

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zdjęcia

ZDJĘCIA