Saga o Sigurdzie, Kowalu Gwiazd - koncert / spektakl dla dzieci

"Saga o Sigurdzie, Kowalu Gwiazd" - baśń skandynawska dla najmłodszych połączona z prezentacją instrumentów dawnych oraz warsztatami tanecznymi.
XIV Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej

wykonawcy: Zespół Tryzna, Michał Matynia (kierownictwo artystyczne)

czas trwania baśni: 60 minut

Grupa Tryzna to Stowarzyszenie Rekonstruktorów z siedzibą w Szczecinie. Zespół zajmuje się eksploracją i prezentacją muzyki średniowiecznej z Europy Zachodniej i Północnej. Jako Stowarzyszenie działa w wielu różnorodnych projektach, wszystkie z nich są jednak tematycznie związane ze średniowieczem. Do swoich projektów zaliczają m.in. badania średniowiecznej ikonografii i manuskryptów w poszukiwaniu zabytków muzycznych, rekonstrukcję instrumentów oraz prezentację muzyki na żywo w strojach i na replikach instrumentów z epoki. Zdobytą już wiedzą dzielą się podczas festiwali oraz wykładów, głównie poprzez pracę warsztatową z dziećmi w czasie której uczestnicy sami mogą zbudować średniowieczny instrument.

Przedsprzedaż biletów od 24.04.17 do 11.05.17 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy Deptaku Księcia Bogusława X nr 5 oraz na stronie www.famd.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu w Ośrodku Teatralnym Kana w Szczecinie.

20.05.2017, godzina: 12:00 - Teatr Kana - wstęp: 5zł (dzieci) / 10 zł (opiekunowie)